EKOpanelyPRO CZ

Způsoby opracování ekopanelů

Řezání

Pomocí kotoučové nebo přímočaré pily lze snadno ekopanel upravit do potřebných rozměrů a tvarů. Pro snadné krácení ekopanelu doporučujeme využívat pilový kotouč s vidiovým plátkem průměru 250 mm, střídavé zuby 32 ks – doporučujeme na něm provést šraňkování. Výrobcem těchto kotoučů je česká Pilana (kotouč zajistíme a dodáme dle Vašeho požadavku - stačí jen sdělit požadovaný průměr kotouče)

Úprava řezných hran

Veškeré řezané hrany polepte dodávanou samolepící lepenkou šíře 100 mm. Podélný řez polepte pruhem lepenky a příčný řez několika překrývajícími se pruhy lepenky.

Drážkování

Ekopanel lze drážkovat podélně po celé jeho délce. Drážky proveďte kotoučovou pilou pod úhlem 45°. V příčném směru desky nesmí délka drážky přesahovat 30 cm. Drážkování lze také provést řetězovou motorovou pilou (je nutné ovšem omezit mazání řetězu, které může zamastit povrch ekopanelu)

Výřezy pro elektroinstalaci

Otvory pro krabičky elektroinstalace vyřízněte speciální vykružovacím vrtákem o průměru 68 mm, který zakoupíte v naší firmě. Otvor po vyvrtání v průměru 68 mm je přesně připravený pro vložení univerzální krabice do dutých stěn (typ KI 68 L/1 případně 2 nebo 3). V případě požadavku několika krabiček vedle sebe můžety využít klasickou metodu instalace tj. vkládat obyčejné krabičky do sádrového lůžka. Tím splníte normy pro elektroinstalace v ekopanelech. Otvory skrz ekopanel lze také jednoduše vyříznout přímočarou pilou. Nejdříve navrtat větším vrtákem, poté označit obvod krabičky a přímočarou pilou vyříznout po obvodu střed.

Šroubování

Vruty šroubujte elektrickým šroubovákem nebo použijte vrtačku opatřenou šroubovacím nástavcem. Nepředvrtávejte! Při montování do dřevěné konstrukce používejte vruty min. 5×90 mm s velkoplošnou nýtovací podložkou 24/8,4/1-2 mm. Pro upevňování spon užijte vruty 4×50 mm. Zvolte vhodný dotahovací moment tak, aby podložka neprotrhávala třívrstvý recyklovaný papírový karton. Z tohoto důvodu je lepší používat podložky o tloušťce 1 mm.