EKOpanelyPRO CZ

Domy ze slámy - moderní stavební systém

Rostoucí náklady výrobců, prodejců stavebních materiálů i montážních firem zákonitě vyvolávají poptávku stavebníků po levnější technologii a samozřejmě také po snížení montážních nákladů. Tomu odpovídá jak současná snaha o výrobu co nejuniverzálnějších stavebních prvků, tak i snaha o zjednodušení a zrychlení montážních prací při zachování přesnosti a kvality provedení. Tento trend vede ke stále většímu používání stavebních desek i panelů ze slámy, které šetří náklady na materiál a čas potřebný k montáži.

Proč domy ze slámy?

Neustále rostoucí ceny paliv a energií jsou dalším významným faktorem, který zásadně změnil trendy ve stavebnictví. Této nepříznivé situaci lze přitom účinně čelit využitím materiálů zaručujících nízkou energetickou náročnost. Současní stavebníci proto nehodnotí stavbu pouze z pohledu investičních nákladů výstavby, ale posuzují ji také z hlediska tzv. budoucích provozních nákladů, tj. kolik bude bydlení v takovém objektu stát. Z toho důvodu roste zájem o výstavbu nízkoenergetických domů, nízkoenergetických dřevostaveb, pasivních domů a nulových domů.

Ekopanel úspěšně vyhovuje oběma uvedeným požadavkům.

Charakterizují ho především následující vlastnosti: robustní a pevný stavební panel umožňující realizaci samonosných příček, půdních vestaveb a obvodových stěn směle konkurující sádrokartonu - suchá montáž, nízká pracnost a vysoká rychlost montáže - žádné speciální nosné konstrukce či speciální stroje, k montáži se užívá běžného spojovacího materiálu a nástrojů - široké spektrum povrchových úprav (tapety, malby, stěrky, obklady atd.) - montáž zařizovacích předmětů podstatně jednodušší než jak je tomu u zděných staveb - nadprůměrné tepelné a akustické izolační vlastnosti - požární odolnost - atraktivní cena


Snadná, rychlá a levná montáž

Práce s ekopanelem se podobá práci se dřevem. Ekopanel lze jednoduše formátovat a opracovávat pomocí dostupného ručního nářadí jako je ruční okružní pila, přímočará pila, vrtačka či drážkovací frézka.

Ekopanely se spojují pomocí šroubů a univerzálních sponek, nově pomocí jednoduchých kolíčků (pro info nás kontaktujte), odpadá nákup různých montážních prvků, konstrukcí a jiného příslušenství. Vlastní instalace desky s plochou cca 3 m2 zabere řádově minuty.

Také akustické a tepelné izolační vlastnosti ekopanelu přinášejí úsporu finančních prostředků, zejména co se týče požadovaných hodnot tepelného odporu, akustického útlumu a požární odolnosti. U mnohých jiných materiálů je často třeba přijmout dodatečná opatření, která zvyšují investiční náklady.