EKOpanelyPRO CZ

Povrchové úpravy

Ekopanely neznají v povrchových úpravách žádné omezení. Ovšem povrchovým úpravám je důležité věnovat maximální pozornost. Začít byste měli už výběrem vhodných přípravků. V případě, že zvolíte jiného než námi doporučeného výrobce, pečlivě prostudujte dostupné informace o vybraných prostředcích nebo ještě lépe se rovnou obráťte na odborného konzultanta výrobce. Ten by měl být schopen vybrat vhodné ekvivalenty námi doporučovaných systémů povrchových úprav. Povrchové úpravy Vám samozřejmě můžeme nabídnout přímo s dodávkou ekopanelů na Vaší stavbu, čímž Vám usnadníme výběr a dopravu všech materiálů.

Veškeré možné povrchové úpravy, které se bětně pro povrchové úpravy používají:

- nátěry
Běžné používaná povrchová úprava, velmi jednoduchá, ovšem předpokládá precizní přípravu povrchu tj. spárování ("špachtlování") přechodů mezi deskami a překrávání hlaviček vrutů v ploše ekopanelu.

- tenkovrstvé omítky vnitřní
Standardní a nejvíce rozšířená forma povrchové úpravy. Napenetrovaný povrch ekopanelu a připravenou spáru mezi jednotlivými ekopanely se natahuje cementové flexibilní lepidlo armované sklovláknitou síťovinou (perlinkou). Na tento povrch lze přímo štukovat, obkládat apod. Celý sortiment povrchových úprav vám rádi nabídneme navíc za příznivé ceny. Díky tomu se nebudete muset již zabývat shánění potřebných věcí. Více informací vám rádí sdělíme na kontaktních telefonech nebo e-mailech.

- tenkovrstvé omítky vnější
Prioritou u vnějších povrchových úpravy je kvalita přípravy povrchů, kvalita práce a především funkčnost použitých materiálů. Pro náš systém doporučujeme například systém Baumit OPEN. Nabídneme Vám dodávku kompletního systému pro vnější povrchové úpravy.

- obklady
Základní vrstvou pro obkládání považujeme penetraci, na ní nataženou vrstvu tenkovrstvého cementového lepidla armovaného sklovláknitou síťovinou (perlinkou).

- tapety
Postačující přípravou povrchu je bandážování spár a samozřejmě penetrace.

- nástřiky
Stejně jako u tapet stačí upravit sádrovým tmelem a perlinkou spáry mezi ekopanely. Další postup již záleží na typu nástřiku (variopaint apod.

- hliněné omítky
Samozřejmě hliněné omítky získávají větší a větší populatirtu mezi zákazníky. Pro tuto povrchovou úpravu postupujte dle přiloženého technického listu (rigi - technické listy)

- obklad sádrokartonovou deskou
Nejjednodušší forma úpravy ekopanelu. Běžnými vruty pro sádrokarton lze přímo do ekopanelu (cca 9 vrutů 4*45 mm) bezpečně ukotvit sdk desku do slaměnného jádra

- obklady palubkami
Tento typ povrchů je také jednoduchý. Stačí si připravit vhodný rošt pro kotvení jednotlivých palubek - ty se totiž většinou střílí hřebíkovací pistolí.